REPRESENTATIVES

INDUSTRIAL UNITS

Delphin Technology

Delphin Technology

Since 1980, Delphin Technology AG has been developing pioneering, high-quality measurement equipment and software solutions for industrial measurement and testing technology.

Dataforth

Dataforth

Dataforth is a company with a history of nearly 40 years, with its high brand value in the world, manufacures primarily signal conditioners, modular data acquisition, datalogger systems and also communication products, and its products are well known as sensitive and robust.

Novus Automation endüstri için bir Ölçü Kontrol Kayıt firmasıdır. Sensörler, Proses Kontrol Cihazları ve Kaydediciler üzerine çalışmaktadır.
Firmamız 2014 yılından beri Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

Infinite Informatics

Infinite Informatics

Infinite Informatics firmasının tek konusu elektrik olmayan ortamlar için ölçüm ve kayıt yapan GSM'li datalogger çözümleridir.
Dahili bataryası ile hem datalogger çalışır hem de sensörlere gerekli besleme elektriğini verir. Özel bir çözümdür. bir batarya ile 10 yıla kadar operasyon yapılabilir...
Firmanın yeni ürün grubu ise Sigfox çözümleridir.

4Next Technology Systems

4Next Technology Systems

4Next is a company that manufacture mini dataloggers getting data from Modbus in connection of Rs485 and/or Ethernet and logging then communication with 3th part softwares using MQTT or OPC UA HA or RestAPI protocols. [4Next web site]

Micromega Dynamics is an expert company to develop and produce  of Vibration Analyze Instruments for both sensor to the monitoring - logging instruments.
Micromega Dynamics is a Belgium company.

Novasina AG

Novasina AG

Novasina AG bir İsviçre firmasıdır ve patentli teknolojisi ile dünyanın en hassas nem sensörü üreticisi ünvanına sahiptir.
%0,5 rH nem hassasiyeti ve %90-%100 rH aralığında en doğru ölçümü yapabilen tek sensördür. Endüstriden, İlaç Sektörüne, Kalibrasyon Laboratuvarlarından, Kalite kontrol departmanlarına kadar bir çok alanda kullanım imkanı vardır.

Aeroqual

Aeroqual

Aeroqual firması Hava Kalitesi konusunda ölçüm ekipmanları üreticisidir. Portatif Hafa Kalitesi Ölçüm ekipmanları (Gaz ve PM), Sabit Tip Gaz Sensörleri ve Hava Kalitesi Ölçüm istasyonları başlıca konularıdır.